Korzyści z wdrożenia systemu informatycznego

Korzyści z wdrożenia systemu informatycznego (ERP, CRM, MRP, itp.) są ogromne i to jest fakt. Jednak sam proces wdrożenia jest długi, kosztowny i problematyczny. Procesy jakie zachodzą w dzisiejszych przedsiębiorstwach są nie do opisania. W każdej minucie odbywa się kilkaset a nawet tysięcy operacji w skali całego przedsiębiorstwa, w skali dniówki, tygodnia i miesiąca wynik jest imponujący.

Aby te wszystkie procesy były ze sobą w jakiś określony sposób zintegrowany potrzebny jest odpowiedni system, który połączy wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa. Takim systemem na pewno jest oprogramowanie klasy ERP II. Swoim zasięgiem obejmuje wszystkie procesy produkcyjne, logistykę, kadry, finanse oraz dystrybucję. Większość dużych firm korzysta już z takiego systemu, jednak nie wszyscy. Część z nich jest w trakcie wdrożenia inne się nad tym zastanawiają.

Sam proces decyzji o informatyzacji miejsca pracy jest długotrwałym procesem, dyskusjach i wygospodarowaniu sporej części pieniędzy. System nie jest tani, ale po pewnym czasie staje się opłacalny i przynosi korzyści. Wybór właściwego oprogramowania to kolejny krok na etapie całego przedsięwzięcia jakim jest wdrożenie systemu erp. System należy odpowiednio dostosować do potrzeb firmy, jej wizji oraz możliwości rozwoju. Jest to bardzo ważne, bo błąd na tym etapie może mieć katastrofalne skutki w przyszłości.

Po wybraniu systemu i dostawcy kolej na symulację, jak będzie działać system, jakie obszary będzie obejmował i na ilu stanowiskach będzie zaimplementowany. Po tym etapie do pracy przystępują z pełną parą wdrożeniowcy. Są oni odpowiedzialni za wdrożenie i prawidłowe działanie systemu. Jest to proces, który trwać może nawet i klika lat, chociaż zazwyczaj trwa to krócej. żmudnym procesem

Zobacz Podobne Artykuły