Pozycjonowanie blog Giela

Przeglądając dzisiaj sieć internetową, zwróciłem uwagę na niesamowicie duży wylęg blogów o pozycjonowaniu i optymalizacji serwisów internetowych. To obecnie chyba normą się stało, iż każdy pozycjoner prowadzi swój blog internetowy, na którym umieszcza swoje treści o konstrukcji algorytmów wyszukiwarek. Ale czy jest to prawda? Przyglądnijmy się bardziej szczegółowo temu pytaniu.

Badając bardziej szczegółowo temat zauważyłem, że mnóstwo blogów seo nigdy nie dzieli się wiedzą, ich treści są bynajmniej iluzoryczne. Co prawda przedstawiają oni część powszechnie znanych informacji jednak w drugiej części zaraz oferują własne usługi, dzięki którym serwis internetowy może znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Inni z kolei publikują wręcz nie zgodne z prawdą informacje, strasząc internautów co też takiego tragicznego potrafi się stać kiedy rozpoczną indywidualnie pozycjonować własne serwisy.

Na szczęście jest jeszcze sporo niekomercyjnych blogów, co ich właściciele rzeczywiście chcą podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Jednym spośród takich witryn jest twoja pozycja, w jakim opisuje on sporo ciekawych tematów z działu pozycjonowania i optymalizacji stron witryn, a także marketingu internetowego. kolejnym jest blog Zgreda.

Jak napisałem takich blogów jest dużo. Jednak jak rozpoznać taki blog? Jakie szczegóły mogą pokazywać na to, iż nie będzie to blog nastawiony tylko na pozyskanie klienta? Otóż jednym z takich czynników jest, to że nie wciskają Ci oni żadnych usług. Ani jakiejś hiper optymalizacji Twojej strony, ani pozycjonowania, ani Google adwords, ani co ostatnio jest popularne – komercyjnych materiałów szkoleniowych, bądź także samych szkoleń z zakresu seo oraz marketingu internetowego.

Oczywiście sama chęć pomocy to nie wszystko, liczy się wiedza i nie ukrywam, że i czas spędzony w seo stąd dobrym środkiem na to żeby znaleźć interesujący nas blog jest ustalenie jego autora, najpierw na pio, a następnie na kolejnych forach seo co też on sobą tam reprezentuje. Wtedy dopiero możemy wpisać w Google np. seo blog giela, seo blog zgreda, seo blog…. i dopiero wtedy odsiać te szczególnie wartościowe dając ich kanały RSS do własnego czytnika rss, żeby zawsze być na bieżąco z nowymi tekstami na tych blogach. Taka kolejność skutecznie zaoszczędzi nam czas również nie ukrywam, sporo frustracji na skuteczne znalezienie jedynie tych dobrych blogów seo.

Zobacz Podobne Artykuły