Wycieczki do Wadowic

Miejsce narodzin i młodzieńczych lat Jana Pawła II obecnie jest licznie odwiedzane przez turystów z całego świata. Każdy, nawet niewierzący, chętnie odwiedza miasto, w którym urodził się tak znany człowiek, który swoją postawą i całym życiem, odmienił życie i losy milionów ludzi. Wadowice są miastem typowym dla regionu, malowniczym, z odrestaurowaną starówką. W domu rodzinnym Karola Wojtyły obecnie działa Muzeum Rodziny Jana Pawła II.

W nim znaleźć można m.in. zdjęcia młodego papieża, jego rodziny i przyjaciół. Można więc bliżej poznać jego życie i młodość. W pobliżu znajduje się również prześliczna Bazylika, w której Karol Wojtyła był ochrzczony, w której przyjął pierwsza komunię oraz bierzmowanie. Znajdują się tu wciąż również do których uczęszczał. Nie mogło również zabraknąć miejsca, gdzie chodził na kremówki. Mieszkańcy bardzo kultywują pamięć o sławnym mieszkańcu, co zauważalne jest na każdym kroku. Jak zorganizować wycieczkę w to niezwykłe miejsce? Warto zrobić to za pośrednictwem strony www.transkrakow.pl. Mają oni najkorzystniejszą ofertę wycieczek.

W ofercie jest pojazd dostosowany do liczebności grupy wraz z kierowcą, który w zasadzie odgrywa rolę opiekuna grupy w czasie całej wycieczki. Porozumiewa się w sposób komunikatywny również w języku angielskim, co jest ważne w przypadku zagranicznych wycieczek. Wadowice oddalone są od Krakowa zaledwie 50 km, wycieczka więc nie jest szczególnie uciążliwa czy długa, by ją rozszerzyć warto zahaczyć również o Kalwarię Zebrzydowską, jest to urokliwe miejsce, w którym znajduje się zabytkowy klasztor i kościół, ufundowane w 1602 roku przez Mikołaja Zebrzydowskiego. Warty uwagi i zobaczenia jest również manierystyczny park krajobrazowy.

Zobacz Podobne Artykuły