Aktywny wypoczynek zimą

Zbliża się sezon narciarski, znowu gips będzie znikał ze szpitalnych magazynów w ogromnych ilościach. Złamania i stłuczenia to coś, czego w tym okresie nie sposób uniknąć. Jednak najważniejsze jest samo próbowanie, szusowanie po zboczach. Sporty zimowe w każdym kraju mają wielu zapalonych zwolenników, w wielu kręgach po prostu nie wypada nie jeździć na nartach. Do sezonu jednak trzeba się dobrze przygotować a przede wszystkim zarezerwować miejsce w dobrym ośrodku narciarskim.

Obecnie korzystniejsze cenowo jest rezerwowanie pobytu za granicą, wypoczynek zimowy z Zakopanem jest obecnie bardzo drogi i z bardzo dużym wyprzedzeniem trzeba sobie rezerwować miejsce. Za granicą jest o wiele lepiej. Ceny są porównywalne lub nawet niższe, ośrodki wczasowe znacznie lepiej przygotowane niż te w naszym kraju, zresztą nie same ośrodki, również całe zaplecze funkcjonuje na zdecydowanie wyższym poziomie. Narty i inne sporty zimowe są tam hołubione. Trasy narciarskie są bardziej zadbane, zróżnicowane, pod względem trudności, ciekawsze. Nawet już nie wspominając o tym, że kultura narciarska jest tu zdecydowanie wyższa niż u nas w kraju, gdzie wciąż co roku dochodzi do wielu nieprzyjemnych incydentów. tu jest

Zagraniczne ośrodki są jeszcze pod tym względem lepsze, że jest w nich mniejszy tłok, jest ich więcej, są całe regiony podporządkowane właśnie sportom zimowym, tam w sezonie wszystko kręci się wokoło turystów, za to poza sezonem dba się o konserwacje tras i całego zaplecza. Zresztą często i w lecie zapewniają takie ośrodki wiele atrakcji. Snowboard i narty to jednak podstawa do działania takich ośrodków. Dlatego mając do wyboru zatłoczone, kiepsko przygotowane za to strasznie drogie Zakopane, chyba korzystniej jest wybrać zagraniczne ośrodki narciarskie.

Zobacz Podobne Artykuły