Spotkanie biznesowe i lunch


W krajach zachodniej Europy czas wolny dla pracowników podczas, którego można zjeść obiad jest czymś standardowym. W Polsce dopiero pojawia się moda na organizowanie takiego czasu dla pracowników. Jeśli chodzi o lunche to mamy do czynienia zarówno z takimi, z których korzystają pracownicy podczas codziennej przerwy w pracy. Mamy również do czynienia ze spotkaniami biznesowymi, jakie odbywają się w restauracjach. Zwykły obiad w restauracji najczęściej nie wymaga szczególnego zwracania uwagi na to w jakiej restauracji się on odbywa, czy z jakiego menu korzystamy.

Nieco inaczej jest w przypadku spotkań biznesowych. Takie spotkania wymagają przede wszystkim wyboru właściwej restauracji, ale również odpowiedniego zachowania się podczas takiego spotkania.Jeśli nie mamy wiedzy o savoir vivre warto zapoznać się z takimi zasadami dobrego zachowania. Równie istotne jest przygotowanie sobie planu rozmowy, jaką zamierzamy przeprowadzić podczas spotkania biznesowego.

Spotkanie biznesowe w restauracji, czyli na neutralnym terenie pozwala wprowadzić nieco mniej formalna atmosferę, ale nadal nie możemy zapominać, że jest to spotkania organizowane w celu biznesowym.Bardzo ważne jest, by restauracja w jakiej odbywać ma się lunch zapewniała nam odpowiednie warunki do rozmowy. Lepiej jest omijać takie restauracje, gdzie ciągle gra głośna muzyka.

Lepszym pomysłem jest również wybór restauracji, gdzie nie spotkamy dużej ilości gości i gdzie odbywają się głośne rozmowy. W takich warunkach ciężko będzie nam się skupić.Podczas samego spotkania, gdy jesteśmy jego organizatorami po naszej stronie leży skupianie uwagi gości. Nie możemy w związku z tym decydować się zajmowanie się telefonem, czy nie zwracanie uwagi na gości.

Nie bez znaczenia jest również wybór takiej restauracji, która serwuje szerokie menu. W takim przypadku znacznie łatwiej jest dobrać potrawy, choćby dla gości, którzy są wegetarianami, czy pochodzą z innych krajów. Jeśli wybierzemy restaurację, która nie serwuje potraw wegetariańskich, a nasz gość stosuje taką dietę może to zepsuć atmosferę spotkania.

Zobacz Podobne Artykuły