Jak Urządzić Łazienkę

Z łazienki korzystają wszyscy domownicy ale to tak naprawdę przestrzeń kobieca, to często jedyne miejsce w domu, gdzie kobieta ma czas wyłącznie dla siebie, może się zrelaksować, więc to właśnie kobieta powinna mieć ostatnie zdanie w kwestii tego, jak ona ma wyglądać. Nowoczesne łazienki to przede wszystkim ciepłe kolory i funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu czystości przestrzenie. Modne prysznice ale to wciąż wanna jest najważniejszym punktem każdej łazienki, ponieważ to w niej można się naprawdę zrelaksować po ciężkim dniu.

Czasem jednak przestrzeń łazienki jest bardzo ograniczona i wtedy jednak nad wygodę trzeba przedłożyć praktyczność rozwiązań. Urządzenie niewielkiej łazienki wcale nie jest proste. Tu przede wszystkim liczą się zastosowane barwy, jasne i ciepłe sprawią, że pomieszczenie będzie odbierane jako większe, szczególnie jeśli zadbamy o odpowiednio efektowne oświetlenie. W niewielkiej łazience nie warto kłaść glazury do samego sufitu, bardziej przestrzenny efekt uzyskamy, gdy glazura będzie się kończyła w połowie ściany. Resztę ściany możemy pomalować na jasny kolor specjalna farbą do łazienek.

By wnętrze było przyjemniejsze, warto postawić na drewniane dodatki typu drewniany parapet, wiklinowa szafka na kosmetyki. Ważnym elementem łazienki zawsze są lustra, w małym pomieszczeniu duże lustro sprawi, że łazienka wyda nam się większa i bardziej przyjemna. Jednak nawet w niewielkiej łazience nie warto rezygnować z wanny na rzecz prysznica, lepiej połączyć te dwie rzeczy w całość dzięki przeszkleniu na połowie wanny, lub po prostu specjalnej kotarze wokoło wanny, możemy korzystać albo z kąpieli albo z szybkiego prysznica, który szczególnie przydaje się latem, w bardzo upalne dni, gdy właściwie najchętniej w ogóle nie wychodzilibyśmy z łazienki.

Do aranżacji wnętrz łazienek mamy obecnie duże możliwości wyboru materiałów, płytki terakota glazura w różnej fakturze, wymiarach z elementami dekoracyjnymi ale również najróżniejsze mozaiki, które w ostatnim czasie robią się coraz bardziej popularne mimo, ze są znacznie bardziej pracochłonne. Sprawdzają się za to we wnętrzach inspirowanych kulturą wschodu. Coraz więcej osób również przy aranżacji łazienki sięga po drewno, podłogi a nawet obudowanie wanny czy prysznica w drewnie, to robi wrażenie. Możliwe są takie rozwiązania ponieważ istnieją substancje zabezpieczające drewno przed wilgocią idealnie. Dziś bez trudu łazienkę możemy zaprojektować w sposób, który będzie nam najbardziej odpowiadał, chociażby to odbiegało od ogólnych trendów.

Zobacz Podobne Artykuły