Jak przygotować auto na zimę?

Nieuchronnie zbliża się zima, jest to czas, w których należy szczególnie zadbać o swoje auto. Zimą może spotkać nas wiele niemiłych niespodzianek, np. problemy z rozruchem silnika na mrozie, poślizgi spowodowane złym ogumieniem, długo rozgrzewający się samochód – problem z termostatem, a także problem z piórami wycieraczek, które zamiast zbierać śnieg po prostu rozmazują go na szybie.

Co należy sprawdzić w swoim aucie, o co należy zadbać?
Ja na wstępie zadbałbym o odpowiedni stan ogumienia. Nawet najgorsze opony zimowe mają lepszą przyczepność na śniegu i lodzie niż nawet nowe opony letnie. Jest to fakt potwierdzony wieloma testami.
Następna sprawa to pióra wycieraczek, ktoś może powiedzieć, że to szczegół, ale naprawdę irytujące jest jak zamiast zbierać śnieg i wodę po prostu rozmazują i nic więcej. Pióra wycieraczek naprawdę nie są drogie, w każdym sklepie motoryzacyjnym czy supermarkecie mamy kilka różnych firm z których możemy wybierać. Tania sprawa, a naprawdę znacznie poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Aby nie mieć problemów z rozruchem powinniśmy też upewnić się, że nasze świece zapłonowe czy też świece żarowe w przypadku silników diesla są w dobrej kondycji. Tak naprawdę świece żarowe można wymienić profilaktycznie zawsze przed zimą, też nie kosztują one majątku a my czujemy się pewniej.
Zadbajmy także o dobry stan akumulatora, to od niego najbardziej zależy czy samochód zapali na mrozie czy nie. Jeśli już przed zimą czujemy, że nie kręci tak szybko jak kiedyś powinniśmy rozważyć jego wymianę lub podładowanie. Nie czekajmy na ostatnią chwilę kiedy jesteśmy już w samochodzie chcemy jechać do pracy i nie możemy ponieważ akumulator nie ma siły obrócić silnika. Zadbajmy wcześniej o to aby zima nas nie zaskoczyła i zróbmy odpowiedni przegląd swojego auta.

Zobacz Podobne Artykuły