Sport to nasze hobby

Chyba nie ma człowieka, który nie interesowałby się chociaż trochę sportem, lub nie był fanem jakiejś dyscypliny. Każdy ma jakieś ulubione rodzaje sportów które chętnie ogląda, lub co lepsze aktywnie uprawia. Wiele osób interesuje się futbolem i grami zespołowymi, inni preferują sporty indywidualne, motorowe, lub wodne, łączy ich wspólna pasja, czyli zamiłowanie do sportu.

Istotnym czynnikiem w tym zamiłowaniu jest oczywiście udział sławnych nazwisk, nie sposób tu pominąć np. w żeglarstwie Mateusza Kusznierewicza, który poprzez osiągane bardzo dobre wyniki, przyciąga zainteresowanie fanów tego sportu. Podobnie jest w przypadku na przykład Formuły 1, gdzie dopiero starty Roberta Kubicy, poszerzyło gwałtownie grono kibiców tej dyscypliny. Jak duże jest zainteresowanie tą dyscypliną pokazał dopiero wypadek z 6 lutego. Wtedy można było zobaczyć popularność Roberta w Polsce. Oczywiście analogiczną sytuację można było obserwować w przypadku naszej gwiazdy Adama Małysza, przez wiele lat, popularność tego sportowca sięgała zenitu, a środowisko jego fanów z roku na rok systematycznie się powiększało aż do ogłoszenia 3 marca 2011 r. zakończenia kariery skoczka narciarskiego.

Nie sposób jest tu pominąć również popularności jaką się cieszą sporty drużynowe, piłka nożna, koszykówka, coraz częściej również siatkówka. Obecnie oczywiście wszystko w naszym kraju skupia się wokoło Euro 2012 chociaż akurat naszą reprezentacją nie można się specjalnie chwalić a emocje związane z oglądaniem meczów naszej rodzimej drużyny chyba też nie okażą się największe. Jednak zawsze można kibicować reprezentacji innego zaprzyjaźnionego kraju. Nie polecam reprezentacji Francji, na ostatnim mundialu pokazali bowiem jak ważny był w składzie Zidane i jak kiepsko sobie radzą bez niego, Henry również ani nie biega, ani nie strzela bramek jak kiedyś. Sport jednak jest zawsze na tyle ekscytujący i zaskakujący, że bez względu na dyscyplinę, zawsze jest na co popatrzeć. Często i my sami, po emocjach związanych z oglądaniem, jesteśmy bardziej skłonni do różnego rodzaju wysiłku fizycznego.

Zobacz Podobne Artykuły