Naturalne antydepresanty

Ponoć w dzisiejszych czasach mamy pigułki dosłownie na wszystko. Także znalazły się pigułki na szczęście, jak często nazywany jest na przykład prosak, czy też inne leki antydepresyjne. Nie chcę w tym artykule twierdzić, że nie bywają takie sytuacje, kiedy te leki faktycznie ratują czyjeś życie. Jednak już sami naukowcy przestrzegają, że zbyt szybko i zbyt łatwo sięgamy po różnego rodzaju lekarstwa, także te na poprawienie nastroju.

A przecież istnieje tyle naturalnych sposobów na to, by poprawić sobie humor. Czasem wystarczy tylko i wyłącznie wyjść na spacer, by dostrzec piękno otaczającego nas świata. Dla innych ludzi takim poprawiaczem nastroju może być dobra książka, czy też spotkanie w gronie najbliższych. Pewnie sposobów jest tyle, ile ludzi na ziemi.

Istnieją także naturalne substancje, które pomogą wyregulować nam nastrój. Chyba najbardziej popularna w tej kategorii jest czekolada. Jednak niewiele osób wie, że także yerba mate jest uważana za naturalny antydepresant. Wpływa ona świetnie na samopoczucie, a jej wpływ jest długofalowy.

Pamiętajmy także o tym, że na zły nastrój od zawsze pomaga rewelacyjnie aktywność fizyczna. Im bardziej zmęczymy się podczas ćwiczeń – tym więcej endorfin zostanie uwolnionych do naszego krwiobiegu. A co nam pomoże w lepszy sposób pozbyć się złego nastroju jak nie porządna dawka endorfin, na którą samodzielnie (i w sposób naturalny) zapracowaliśmy?

Jeśli zatem przez dłuższy czas czujesz, że życie straciło dla ciebie barwy – wiedz, że istnieje sporo metod, by sobie z tym zniechęceniem poradzić. Wcale nie musisz sięgać po tabletki. Nie wierz także w to, że tabletki dostępne bez recepty są bezpieczne dla twojego zdrowia. Długość ulotki znakomicie świadczy o tym, jak wielki wpływ na twój organizm ma taka niewielka tabletka.

Zobacz Podobne Artykuły