Bramy automatyczne

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby korzystać z urządzeń, które ułatwiają nam codzienną pracę lub wykonywanie innych czynności, które są dla nas męczące lub irytujące. Właściciele domów jednorodzinnych w tej mierze z pewnością doceniają zalety, posiadane przez bramy, które otwierają się za naciśnięciem przycisku na pilocie. Szczególnie w deszczowy dzień, wysiadanie i ręczne otwieranie bramy wjazdowej a później je zamykanie jest bardzo mało przyjemne. Zresztą bardzo nas te czynności denerwują rankiem, kiedy śpieszymy się do pracy a solidne drzwi garażowe i brama stają nam na drodze.

Automatyka bram http://technikdomu.pl/r,5,naszsklep.html pozwala nam oszczędzić sporo czasu, już w czasie wsiadania do auta w garażu, możemy wcisnąć guzik, który otworzy nam drzwi od garażu i kolejny, który sprawi, że brama zacznie się nam otwierać. Nie ma tu w zasadzie różnicy czy brama otwiera się na bok, czy jest ona dwuskrzydłowa, obecnie przy instalowaniu automatycznego otwierania wcale nie musimy wymieniać istniejącej bramy, wystarczy, że ją trochę zmodyfikujemy. Taka brama za równo może się przesuwać przed nami na bok albo po prostu otwierać, tak jak dawniej tylko bez pomocy naszych rąk. Siłownik bram można zatem dopasować do dowolnej istniejącej już bramy, co sprawia, że koszt takiej instalacji jest znacznie niższy niż wcześniej.

Dodatkowo nie musimy zbyt mocno przebudowywać przestrzeni wokoło bramy, można to wszystko dostosować do takich warunków, jakie tu są, co jest kolejną zaletą. Większość bram daje się otwierać również ręcznie, co jest dobrym zabezpieczeniem na okoliczność braku zasilania lub innej awarii. To wszystko wpływa na to, że obecnie każdy z nas może korzystać z dobrodziejstwa jakim jest automatycznie otwierająca się brama na posesję czy też automatycznie otwierane drzwi garażu.

Zobacz Podobne Artykuły